Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 17334058



*

nr 1733 4058


Gustaf Magnusson

(1890-1957), Sverige


Gustaf Magnusson (1890-1957), Sweden. Signed, "Prinsessan". Image dimensions: 25x15 cm, outer dimensions including frame: 41x30,


ETCHING, Signerad, "Prinsessan". Bildmått: 25x15 cm, yttermått inklusive ram: 41x30 cm


Gustaf Magnusson, Swedish painter, born 1890, dead 1957.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday October 20 2025
at 19:23:19


  • Bid history
Time Bidder Bid
17/10 11:38:16 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Gustaf Magnusson

Gustaf Magnusson, Swedish painter, born 1890, dead 1957.

Read more about Gustaf Magnusson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik gustaf magnusson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr